Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |

Zawodnicy z Ostrowi podczas Kurpiowskich Piasków

Łukasz Milewski reprezentujący Blu Cersant Team Refleks Białystok wygrał rywalizację w Kurpiowskich Piaskach.

Pokonanie wymagającej trasy Maxi o długości 36 km zajęło mu 1:20:11. W rywalizacji wzięło udział 73 zawodników z kilkunastu miejscowości.

Drugi na mecie zameldował się Adam Więcko z UKS Wygoda Białystok z czasem 1:21:11, a trzeci Rafał Wróblewski z Bull Racing Team Przasnysz, któremu pokonanie trasy zajęło 1:24:01.

W gronie kobiet, które miały do pokonania 26 km na odcinku Maxi najlepsza była Magdalena Gołębiowska z Bliska Team Grabówka - 1:16:10, przed Bożeną Bednarczyk z Ostrowi Mazowieckiej - 1:22:40 i Katarzyną Wasilewską z Jarnut - 1:28:21.

Na dystansie Midi 17 km triumfował Sebastian Korzeb z KK24h Ostrołęka - 42:59, przed klubowym kolegą Kacprem Szabłowskim - 51:43 i Wojciechem Pastorem z Sannte-BSA Whistle Team z Warszawy - 59:33. W gronie zawodników startujących na dystansie Mini 7,5 km wygrał Wojciech Pastor z Sannte-BSA Whistle Team z Warszawy - 18:49, przed Hanną Papiernik z UKS Wygoda Białystok - 19:27 i Julią Kocyła z Liber Team Krasiniec - 20:16.

Najszybszymi reprezentantami powiatu ostrołęckiego byli: Katarzyna Wasilewska z Jarnut i Piotr Kowalski (KK24h) z Zabrodzia. Najszybszym zawodnikiem z gminy Rzekuń okazał się Roman Górski (KK24h) z Laskowca.