Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Powiat ostrowski otrzyma 1,3 mln zł na drogi

Na wtorek Dariusz Stanisław Rafalik, przewodniczący rady powiatu, zwołał XLIII sesję.

Radni podjęły dwie uchwały. Obie, w zasadzie, dotyczyły tego samego - zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej wynikających z otrzymania z Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji dotacji w wysokości 1,3 mln zł.

Środki mają zostać przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Szczegółowo zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej 2657W Brok - Orło - Daniłowo - Złotoria - Zaręby Kościelne o długości 3428,3 mb. Obecnie droga ta jest bardzo zniszczona przez nadmierne opady, niskie temperatury w zimie 2012/2013 oraz powstanie lokalnych podtopień na początku 2013 roku.

Całość inwestycji kosztować będzie 4,1 mln, zatem dotacja pokryje ponad 30 proc. kosztów. Radni jednogłośnie przyjęli obie uchwały.

Ponadto radni mieli interpelacje i wnioski. Radny Andrzej Sadowski poprosił, by rada podjęła stanowisko w sprawie zamknięcia linii kolejowej Małkinia Górna - Białystok. Starosta Zbigniew Kamiński obiecał, że na jutro przygotuje takie stanowisko. Radny Dariusz Morawski zwrócił uwagę na zbyt małą ilość przepustów na nowo zrobionej drodze z Trynos do Czeresina. Waldemar Piórkowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowi Mazowieckiej wyjaśnił, że ilość przepustów jest zgodna z przepisami, ale obiecał też pochylić się na tym tematem.

XLIII sesja rady powiatu ostrowskiego odbyła się we wtorek 12 sierpnia.

Zobacz zdjęcia:
Powiat ostrowski otrzyma 1,3 mln zł na drogi (12.08.2014)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies