Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Lisek odwiedził ostrowską 'Czwórkę' (zdjęcia)

Policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej odwiedzili najmłodsze dzieci ostrowskiej "Czwórki".

Tego dnia szkołę odwiedziła Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. Ewa Dmochowska i Marcin Leszczyński zajmujący się na co dzień sprawami nieletnich i patologii.

Policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Przekazali również dzieciom jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać na drodze, w domu podczas nieobecności rodziców oraz jak zachować się podczas ataku psa.

Uczniowie przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, podróżowania samochodem oraz jazdy rowerem. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania i podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Na pamiątkę spotkania z policjantami wszystkie pierwszaki otrzymały odblaski i dyplomy.

Niespodzianką dla wszystkich uczniów były odwiedziny liska - policyjnej maskotki.

Zobacz zdjęcia:
Lisek odwiedził dzieci ostrowskiej "Czwórki" (03.09.2014)
Lisek odwiedził dzieci ostrowskiej "Czwórki" (fot. KPP Ostrów Maz.)


Dodaj komentarz

Wasze opinie

mama   21:42, 04.09.2014
O! Jak fajnie moje dziecko było bardzo zadowolone.Jak wróciło do domu to buzia mu sie nie zamykała z tych opowieści ,BRAWO! CZWÓRKA-można?MOŻNA!Lisek -SUPER!