Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Powstał Uniwersytet Otwarty UKSW (zdjęcia, wideo)

W niedzielę w naszym mieście odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Akademia Dialogu Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej.

Jest to miejsce, w którym raz w miesiącu będą odbywały się wykłady otwarte z różnych dziedzin dla osób dorosłych. Ponadto będą mogły się tam odbywać kursy dokształcające, warsztaty, szkolenia, konferencji itp.

Uroczystość otwarcia rozpoczął poświęceniem i pobłogosławieniem obiektu biskup Janusz Stepnowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się działacze samorządowi szczebla wojewódzkiego, powiatowego, miejskiego i gminnego, darczyńcy, księżą okolicznych parafii, członkowie Bractwa Kurkowego oraz osoby w różny sposób zaangażowane w powstanie Akademii Dialogu Społecznego.

Wykład inauguracyjny "Dialog w wychowaniu" wygłosi rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. Nowym obiektem będzie zarządzał dr Kazimierz Szałata, kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW w Warszawie.

- Uniwersytet jest taką formuła wyjścia uniwersytetu z całą naszą wiedzą, która jest wykładana na dziesięciu wydziałach do miast, do wsi. Dlatego że teologię, filozofię, naukę społeczną kościoła my bardzo cenimy. Uświadomiłem sobie, że my, bardzo często, zamykamy jak skarb w skarbcu. A przecież to jest dar, który my otrzymujemy, który uprawiamy po to, by z niego korzystali wszyscy - wyjaśnia filozofię uniwersytetu Otwartego dr Kazimierz Szałata.

Przy budynku uniwersytetu posadzono na pamiątkę dwa dęby. Uroczyste otwarcie Akademii Dialogu Społecznego odbyło się 21 września. Akademia ma siedzibę w wyremontowanych pomieszczeniach starej kotłowni przy ul. Partyzantów.

Zobacz zdjęcia:
Powstał Uniwersytet Otwarty UKSW (21.09.2014)

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.





Zobacz zdjęcia: Powstał Uniwersytet Otwarty UKSW (zdjęcia, wideo)

1/41
2/41
3/41
4/41
5/41
6/41
7/41
8/41
9/41
10/41
11/41
12/41

Wasze opinie

wicherek   18:22, 22.09.2014

Kolejna kotłownia zatętni życiem. To miłe.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.