Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Trwa budowa sali gimnastycznej przy 'Koperniku'

W czerwcu rozpoczęła się budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Prace idą bardzo sprawnie. W ciągu 3 miesięcy rozebrano budynki gospodarcze, wycięto drzewa i przygotowano plac pod budowę. Wylano również fundamenty i wykonano roboty murarskie oraz przyłącza zewnętrzne, a w tej chwili trwają prace związane z budową sieci cieplnej.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie prawie 1 400 m kw. Sala będzie przystosowana do wszystkich gier zespołowych. Wymiary boiska pozwolą na grę w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną, a po przedzieleniu sali kotarami (na 3 pola) będzie istniała możliwość prowadzenia zajęć dla trzech grup. Jednocześnie z sali może korzystać 60 osób.

W sali zaprojektowano również trybuny, które pomieszczą 164 osoby, a poza tym dwa zespoły szatniowo-umywalniowe, każdy przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Osobom niepełnosprawnym zapewniono też łatwy dostęp do sali dzięki podjazdom, które umożliwiają pokonanie różnic wysokości przy wejściach do budynku.

W tym roku sala zostanie postawiona w stanie surowym. Zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest na 10 listopada, a zakończenie drugiego na 31 sierpnia 2015 r.

Wartość inwestycji to 4.193.175,69 zł. Pozyskane środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to kwota 840.000,00 zł.

Zobacz zdjęcia:
Trwa budowa sali gimnastycznej przy "Koperniku" (fot. SP Ostrów Maz.)

źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Maz.


Dodaj komentarz

Wasze opinie

L.O.   13:40, 24.09.2014
A dlaczego budują nową salę zamiast korzystać z tej architektonicznej doskonałości przy Warchalskiego. Przecież i tak żadne zawody się tam nie mogą odbywać bo jest za wąska, no ale jak ją budowali to była duma ówczesnej władzy :P

sam   12:08, 25.09.2014
To tylko naszym radnym powiatowym wali w czółka, żeby budować sale obok sali i marnować pieniądze podatników. Głupie decyzje powielają jeszcze głupsze decyzje.

maria   18:10, 25.09.2014
Zbędnie wydane pieniądze bo mozna korzystac z hali na Warchalskiego.

m   21:45, 30.09.2014
aha, jasne. Wydaje się to takie proste, ale hala na Warchalskiego jest miasta, a nie starostwa i korzysta z niej miasto: kluby sportowe i szkoły podstawowe, gimnazja. LO nie ma żadnej sali, a miasto ma dwa mosiry. Tu szukajcie sensu.

Danuta   09:52, 01.10.2014
Dopóki miasto i powiat się nie dogadają nie będzie dobrze