Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Wykład o dzikiej róży i witaminie C (zdjęcia)

Jak co tydzień, na poniedziałkowym wykładzie spotkali się słuchacze ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tym razem poznali rolę witaminy C w organizmie ludzkim.

- Dzisiejszy wykład będzie o zdrowiu, stąd pojawiły się tu dzisiaj owoce. Są to jabłka zbierane niedawno przez naszych studentów w gospodarstwie w Nieskórzu - wyjaśnia Hanna Sasinowska, koordynator UTW.

Wykład poprowadziła Magdalena Kawka analityk medyczny z Instytutu "Polska Róża".

- Cieszymy się, że jesteśmy tu dzisiaj - rozpoczyna Izabela Michalska, wiceprezes Fundacji Ernesta Michalskiego Instytut "Polska Róża". - Pani Magdalena jest naszą świetną wykładowczynią. Opowie państwu o roli witaminy C, ale też o tym niezwykłym owocu, jakim jest owoc róży. Być może większości państwu dobrze znany. Dziś postaramy się odkryć, co w tym owocu siedzi, jak go można użyć.

Studenci poznali historię odkrycia, właściwości i skutki niedoboru witaminy C. Dowiedzieli się, że człowiek, na przestrzeni ewolucji, zatracił zdolność wytwarzania w organizmie tej witaminy, ale dzięki dużej jej dostępności w owocach mógł przetrwać i ewoluować.

Wykład odbył się 20 października w Miejskim Ośrodku Sportu Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zobacz zdjęcia:
Wykład o dzikiej róży i witaminie C (20.10.2014)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies