Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


W powiecie rozmawiali o terroryzmie (zdjęcia)

W ubiegły czwartek odbyło się posiedzenie Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Członkowie zespołu omówili plan pracy na 2015 rok oraz zasady postępowania w sytuacji ataku terrorystycznego. Józef Marek Jastrzębski, kierownik Biura Zarządu Kryzysowego, omówił tegoroczne ćwiczenia służb i instytucji.

Planowane są ćwiczenia gaśnicze terenów leśnych, ratowniczo-gaśnicze na terenie firmy B. D. Art w Małkini Górnej oraz obronne infrastruktury krytycznej mostu kolejowego na rzece Bug w Małkini Górnej.

Zespół Zarządzania Kryzysowego jednogłośnie przyjął plan pracy na 2015 rok.

- U nas nie było zdarzeń terroryzmu, co nie znaczy, że nie powinniśmy być na nie przygotowani - uważa Zbigniew Kamiński, starostwa ostrowski. Odnosi się tez do wydarzeń we Francji i innych krajach.

Na spotkaniu odbyło się również szkolenie, które przybliżyło strukturę krajowego i powiatowego systemu zarządzania kryzysowego. Prowadzący Józef Marek Jastrzębski zaprezentował podział zagrożeń zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Przypomniał również, jak się zachowywać w sytuacjach zagrożenia.

Zobacz zdjęcia:
W powiecie rozmawiali o terroryzmie (29.01.2015)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies