Ostrowianie wysłuchali koncertu Filharmonii Kameralnego imienia Witosława Lutosławskiego. W kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej rozbrzmiały dźwięki w ramach festiwalu "Sacrum et Musica".
Festiwal odbywa się już po raz piętnasty. Rokrocznie odwiedza też Ostrów Mazowiecką, prezentując muzykę niezwykle różnorodną - pogodną i poważną, sakralną i świecką.
Dla licznie zgromadzonej publiczności w kościele wystąpili m.in. Juan Garcia Rodriguez z Hiszpanii - dyrygent, Kacper Dąbrowski - flet i Ewa Murzynowska - sopran. Można było usłyszeć utwory takich artystów jak tj. Johanna Sebastiana Bacha, Antoniego Vivaldiego czy Franza Schuberta.
Koncert odbył się w niedzielę 22 września, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.