Pacjenci kierowani przez lekarzy POZ mają szansę zweryfikować czy są chorzy na COVID-19. Od kilku dni takie wymazy ostrowski szpital pobiera w nowym miejscu - w specjalnie do tego przystosowanym, ogrzewanym i oświetlonym pawilonie, który powstał przy wyjściu głównym ze szpitala.
- Od dnia 28 października rozszerzyliśmy dostępność do punktu Drive Thru, w którym pobierany jest wymaz na obecność wirusa COVID-19. Punkt jest dostępny w godz. 08.00 - 20.00 - informuje ostrowski szpital na Facebooku. Na chętnych do testu nie trzeba było czekać, szpital ustanowił swój własny rekord, prawie 250 wymazów w ciągu jednej doby.
Dodatkowo wsłuchując się w potrzeby pacjentów, szpital wydłużył czas pracy Drive Thru, obecnie można korzystać z punktu poboru od godziny 08.00 do 20.00. Chętnych do wymazów nie brakuje. Na badania do ostrowskiego Drive Thru przyjeżdżają mieszkańcy Łomży, Wyszkowa, Warszawy oraz Białegostoku.

💬 Komentarze (0)