Jeszcze w listopadzie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku zostanie dostarczony średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
W poniedziałek 25 października w uroczystym podpisaniu umowy o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wziął udział Burmistrz Gminy Brok Marek Młyński oraz przedstawiciele Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku Dariusz Brzostek, a także Dariusz Ciskowski.
Dofinansowanie w kwocie 199 tys. 742.86 złotych przeznaczone będzie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ochotnicza straż Pożarna w Broku w maju br. została zawarta w wykazie planowania zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej na 2021 rok.
Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała promesę w wysokości 530 tys. złotych ze środków finansowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego zostanie sfinansowany również z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz budżetu Gminy Brok.
Nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku zostanie dostarczony w listopadzie.
![Jeszcze w listopadzie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku zostanie dostarczony średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
[foto]29495[/foto]
W](https://www.ostrowmaz24.pl/uploads/artykuly/2021/11/osp-w-broku-otrzymala-promese-na-zakup-samochodu-ratowniczo-gasniczego-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-png_6184e06aa203e-big.webp)
💬 Komentarze (0)