Opublikowano

Rząd zachęca do frekwencji w wyborach dotując remizy OSP

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiły nową inicjatywę, mającą na celu zwiększeni
Fot. kpt. Tomasz Banaczkowski, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiły nową inicjatywę, mającą na celu zwiększenie frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się 15 października 2023 roku.

W ramach programu "Bitwa o remizy" gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją wyborczą w powiecie otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Jak podkreślił komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, program ma na celu wsparcie jednostek OSP, które na co dzień niosą pomoc mieszkańcom.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zwróciła się z apelem do samorządowców, aby zachęcali mieszkańców do udziału w wyborach.

Dotacje dla jednostek OSP będą realizowane w roku 2024, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Program "Bitwa o remizy" spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez środowisko strażaków ochotników.

Program "Bitwa o remizy" jest kolejnym krokiem w kierunku wspierania jednostek OSP przez rząd. W ostatnich latach rząd przeznaczył na ten cel ponad 3700 wozów ratowniczo-gaśniczych i niezbędny sprzęt.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz