Opublikowano

Jasełka i spotkania wigilijne w gminie Andrzejewo

W dniach 18 i 19 grudnia we wszystkich szkołach podstawowych gminy Andrzejewo odbyły się spotkania wigilijne połączone z bożonarodzeniowymi J
Fot. Gmina Andrzejewo

W dniach 18 i 19 grudnia we wszystkich szkołach podstawowych gminy Andrzejewo odbyły się spotkania wigilijne połączone z bożonarodzeniowymi Jasełkami.

Wydarzenia te przygotowano pod opieką wychowawców, a uczniowie wcielili się w postacie związane z historią Narodzenia Pańskiego, takie jak Maryja, Józef, pasterze, aniołowie, trzej królowie czy zwierzęta. Po inscenizacjach odbywało się wspólne kolędowanie, śpiewanie świątecznych piosenek oraz składanie życzeń.

18 grudnia przedszkolaki z Andrzejewa wprowadziły widownię w magię Świąt, prezentując swoje role z wyjątkową precyzją. Szczególne wrażenie wywarł układ taneczny aniołków. Tego samego dnia Jasełka odbyły się także w szkołach podstawowych w Ołdakach-Polonii i Starej Ruskołęce, gdzie piękna scenografia, dopracowane stroje i gra aktorów przypomniały, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami.

19 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie zaprezentowali tradycyjne Jasełka, po których miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd i składanie życzeń. Wszystkie występy wprowadziły widzów w radosny nastrój oczekiwania na Święta. Organizatorom i uczestnikom dziękuje się za zaangażowanie w przygotowanie wydarzeń, które podtrzymują tradycje, uczą poszanowania wartości religijnych i przekazują młodemu pokoleniu istotne przesłanie.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz