W Urzędzie Gminy Małkinia Górna odbyło się spotkanie władz samorządowych i parlamentarzystów dotyczące możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. Rozmawiano także o planach rozwojowych gminy, w tym budowie zbiornika retencyjnego i nadaniu Małkini Górnej praw miejskich.
W środę 12 marca, w urzędzie gminy Małkinia Górna odbyło się spotkanie władz samorządowych i parlamentarzystów, mające na celu omówienie kluczowych kwestii dotyczących rozwoju gminy. W rozmowach uczestniczyli Wójt Gminy Małkinia Górna Dariusz Rafalik, Poseł na Sejm RP Mariusz Popielarz, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce Radosław Parzych oraz Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Hubert Betlejewski.
Głównym tematem spotkania była możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych z funduszu Urzędu Marszałkowskiego. Dyskusja koncentrowała się na dostępnych programach finansowania i procedurach aplikacyjnych, które mogłyby wesprzeć realizację kluczowych inwestycji w gminie Małkinia Górna. Poruszono również kwestie dotyczące budowy zbiornika retencyjnego na terenie gminy oraz inicjatywy nadania Małkini Górnej praw miejskich.
Obie propozycje uznano za istotne z punktu widzenia rozwoju lokalnej społeczności i dalszego kształtowania infrastruktury gminnej. Wójt Gminy Dariusz Rafalik podkreślił, że Małkinia Górna ma duży potencjał rozwojowy, a skuteczna współpraca między samorządami i instytucjami może pomóc w realizacji ambitnych planów na przyszłość.

💬 Komentarze (2)