Starosta Ostrowski Jerzy Bauer ukończył kurs w Akademii Pożarniczej
Bezpieczeństwo to nie tylko sprzęt i służby, to też wiedza i przygotowanie. Starosta Ostrowski Jerzy Bauer właśnie zaliczył intensywny kurs w Akademii Pożarniczej.
Fot. Akademia Pożarnicza
17 kwietnia 2025 r. zakończyła się 19. oraz 20. edycja Wyższego Kursu Ochrony Ludności organizowanego przez Akademię Pożarniczą w Warszawie. Wśród uczestników znalazł się Starosta Ostrowski Jerzy Bauer, który z sukcesem ukończył szkolenie skierowane do starostów i prezydentów miast na prawach powiatu.
Wyższy Kurs Ochrony Ludności - edycja WKOL-P - trwał cztery dni (14-17 kwietnia) i obejmował zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Szkolenie zostało opracowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 lutego 2025 r. (poz. 162), kładąc szczególny nacisk na uwarunkowania zarządzania bezpieczeństwem na szczeblu powiatowym.
W ramach kursu uczestnicy brali udział w czterech modułach tematycznych:
Moduł I – Środowisko bezpieczeństwa,
Moduł II – Kierowanie bezpieczeństwem,
Moduł III – System ochrony ludności i obrony cywilnej,
Moduł IV – Dobre praktyki.
Szkolenie wzbogaciły wizyty ważnych gości. 15 kwietnia uczestników odwiedził gen. bryg. w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz, Podsekretarz Stanu w MSWiA, a dzień później - st. bryg. dr inż. Dariusz Marczyński, Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego w MSWiA.
Finał kursu był okazją do udziału w debacie eksperckiej, w której wystąpili wybitni specjaliści:
mł. bryg. dr hab. inż. Paweł Gromek, prof. uczelni (APoż),
prof. dr hab. inż. Grzegorz Sobolewski (APoż),
Beata Janowczyk (IMGW-PIB).
Podczas uroczystości zakończenia szkolenia dyplomy wręczyli m.in.:
Rektor-Komendant Akademii Pożarniczej st. bryg. dr inż. Tomasz Klimczak,
Prorektor ds. Kształcenia i Studentów st. bryg. dr hab. inż. Tomasz Zwęgliński,
Kierownik kursu – mł. bryg. dr hab. inż. Paweł Gromek.
Wasze opinie
tt
16:48, 24.04.2025
Szkoda ze pan pecura kursu nie ukończył byłby udany duet z sikawkami