Był to wieczór pełen wzruszeń, skupienia i wdzięczności wobec dwojga ludzi, którzy na trwałe zapisali się w historii. Uroczystość poświęcona Marii i Witoldowi Pileckim zgromadziła osoby, które chciały wspólnie oddać hołd bohaterom i przypomnieć o wartościach, które im przyświecały.
To wydarzenie miało wyjątkowy, bardzo osobisty wymiar, bo dotyczyło nie tylko postaci znanych z kart historii, ale też małżeństwa, które przez lata tworzyło wspólnotę opartą na wierności, odwadze i wzajemnym wsparciu. W programie znalazła się uroczysta msza święta oraz koncert kameralny, który stał się pięknym dopełnieniem tego wieczoru.
Całość stworzyła atmosferę zadumy, ale też wspólnoty i pamięci, która wybrzmiała bardzo mocno. To były chwile, które na długo zostaną w pamięci uczestników.
Wydarzenie odbyło się 7 kwietnia 2026 roku o godz. 18.00 w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystość zorganizowano z okazji 95. rocznicy ślubu Marii i Witolda Pileckich w ramach obchodów roku jubileuszowego Muzeum. W czasie mszy i koncertu kameralnego uczestnicy mogli wspólnie uczcić pamięć o małżonkach Pileckich.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego oraz Małżonki Prezydenta Marty Nawrockiej.
Podczas koncertu zabrzmiały fragmenty Oratorium o rtm. Witoldzie Pileckim "Tak musiało być" autorstwa Huberta Kowalskiego. Ta część wydarzenia miała szczególnie poruszający charakter i stała się mocnym wyrazem pamięci o Bohaterach związanych z muzeum.
Był to czas refleksji nad ich życiem, postawą i dziedzictwem, które wciąż pozostaje żywe. Muzyka i słowo stworzyły spójną, przejmującą opowieść o odwadze, miłości i służbie.

💬 Komentarze (0)