Opublikowano

Takiego wyniku w gminie Boguty-Pianki jeszcze nie było. Prawie 17 mln zł na inwestycje

Podczas XVII sesji Rady Gminy Boguty Pianki radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi Jędrzejowi Drewnowskiemu. Rad

Podczas XVII sesji Rady Gminy Boguty Pianki radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi Jędrzejowi Drewnowskiemu. Rada zajęła się również sprawozdaniem finansowym oraz wykonaniem budżetu gminy za 2025 rok. Szczególną uwagę zwróciła rekordowa wartość zrealizowanych inwestycji.

Rada Gminy Boguty Pianki liczy 15 radnych. W sesji uczestniczyło 14 z nich. Wszyscy obecni zagłosowali 19 czerwca 2026 za udzieleniem wójtowi wotum zaufania.

- Dziękuję wszystkim radnym za jednogłośne głosowanie i okazane zaufanie. Cieszę się z naszej bieżącej współpracy oraz dobrych relacji, które wspólnie tutaj tworzymy - mówił wójt Jędrzej Drewnowski.

Podczas sesji podjęto także uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Boguty-Pianki za 2025 rok. Łączne wydatki gminy wyniosły 32 450 838,00 zł.

Na wydatki majątkowe, czyli przede wszystkim realizację inwestycji, przeznaczono 16 752 357,67 zł. Stanowiło to 51,62% wszystkich ubiegłorocznych wydatków gminy.

Wójt podkreślił, że przeznaczenie niemal 17 mln zł na zadania majątkowe w ciągu jednego roku jest rekordowym wynikiem. 

- To naprawdę bardzo duża kwota - prawie 17 milionów na wydatki majątkowe w jednym roku. Kontynuacja środków, na które pracowaliśmy przez kilka lat. I muszę powiedzieć, że niestety taka sytuacja może nam się przez jakiś czas w gminie nie powtórzyć. Jest to kilka lat ciężkiej pracy, przygotowywania projektów, przygotowywania inwestycji, które były realizowane i często zamykane w tym czasie - powiedział Jędrzej Drewnowski.

Włodarz przyznał również, że osiągnięcie podobnego wyniku może być w najbliższych latach trudne. 

Radni jednogłośnie udzielili wójtowi również absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 14 radnych. Po głosowaniu Jędrzejowi Drewnowskiemu złożono gratulacje i wręczono kwiaty.

Wójt podziękował radnym oraz pracownikom urzędu za wspólną pracę przy realizacji rozbudowanego budżetu.

- Serdecznie dziękuję za wspólną pracę, bo przecież to, że budżet był tak rozbudowany, tak rozdmuchany i udało nam się go zrealizować, nie jest wyłącznie moją zasługą. Do tego potrzebny jest dobry, sprawny zespół osób, które sobie ufają, które wspólnie dążą do wyznaczonego celu. Tym bardziej serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom - mówił wójt.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz