Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


BezWianka na Balkan Folk Fest (zdjęcia)

Od 30 lipca do 8 sierpnia ostrowski zespół folklorystyczny reprezentował Polskę, Mazowsze i Ostrów Mazowiecką na jednym z najdłuższych i największych festiwali folklorystycznych w Bułgarii.

13082015bezwianka_bulgaria1_13_08_15

W festiwalu uczestniczyły zespoły folklorystyczne, chóry, orkiestry dęte z Czech, Litwy, Polski, Rosji, Serbii i Słowacji. Zespół występował dwukrotnie prezentując swoje dwa programy.

Pierwszym z nich były tańce i przyśpiewki z regionu Kurpi Zielonych. Oryginalne stroje kurpiowskie tak spodobały się zgromadzonej publiczności, że tancerze musieli spędzić kilkanaście minut na sesji fotograficznej ze zgromadzoną publicznością.

Widowisko taneczne "Warszawskie Podwórko" to drugi prezentowany program pokazujący warszawski folklor miejski z lat międzywojennych. Każdy z koncertów na festiwalu poprzedzały kilkugodzinne próby oraz kolorowe parady głównym bulwarem kurortu.

W czasie parad zespół prezentował elementy programu artystycznego i zachęcał ludzi do wspólnej zabawy w rytmie folkowej muzyki. Występy zespołu "BezWianka" spodobały się publiczności i organizatorom festiwalu tak bardzo, że zespół otrzymał zaproszenie na wydarzenia folklorystyczne do Serbii i Leżajska.

Zobacz zdjęcia:
BezWianka na Balkan Folk Fest (fot. archiwum zespołu)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies