Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Ze Szczasnym po Mauretanii (zdjęcia)

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej we współpracy z Instytutem Książki zaprosiła w poniedziałek 5 października na spotkanie z Leszkiem Szczasnym, filozofem i politologiem z wykształcenia, a podróżnikiem i fotografem z zamiłowania.

Wśród publiczności przeważali uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 z klasy o profilu przyrodniczo-turystycznym.

Szczasny zaprosił obecnych na podróż do Mauretanii, państwa w północno-zachodniej Afryce. W trakcie spotkania autor wspierał się fotograficzno-muzycznymi prezentacjami.

Slajdowisko "Mauretania, czyli muchy groźniejsze od Al-Kaidy" jest efektem trzytygodniowej, we wrześniu 2010 roku, podróży.

- To oswajanie się z mało przyjaznym, pustynnym, dusznym i zmilitaryzowanym charakterem tego kraju. W cieniu toczącej się wojny z afrykańską odnogą Al-Kaidy toyotami 4x4 przemierzałem szlaki, którymi podążał niegdyś rajd Paryż-Dakar - mówił Szczasny.

Obecni mieli możliwość poznania warunków podróży w najdłuższym pociągu świata, codzienności Mauretańczyków oraz wielu przygód podróżnika.

Zobacz zdjęcia:
Ze Szczasnym po Mauretanii (05.10.2015)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies