Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Intensywny początek roku ostrowskich karateków

Zawodnicy z naszego miasta bardzo mocno weszli w nowy sezon treningowy. W sobotę 12 września uczestniczyli w zgrupowaniu w Olsztynie. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali Maria Jasko i Mikołaj Radgowski.

W sumie w dwóch specjalistycznych treningach kata i kumite wzięło udział blisko stu zawodników z północno-wschodniej Polski.

Dwa tygodnie później Mikołaj Radgowski i Magda Baczewska wystąpili w międzynarodowym turnieju V IKO Galizia Cup w Leżajsku. W zawodach wzięło udział 237 zawodników z 38 klubów.

Mikołaj w swojej kategorii zajął trzecie miejsce znajdując się za Michałem Koszyckim i Zhydko Sergieyem z Ukrainy.

Bardzo dobrze przygotowana do zawodów była Magda Baczewska. W półfinale pokonała Marianę Slyvinską z Ukrainy, a w finale zwyciężyła w walce z Wiktorią Witkowską z Ciechanowa.

Podczas tego turnieju sędziował również sensei Radosław Grabowski.