Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Srebro Popławskiego w Pucharze Europy (zdjęcia)

Jakub Popławski z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczył drugie miejsce w kategorii boys 15 lat +75 kg podczas Pucharu Europy Juniorów, które odbyły się w Katowicach.rudnia w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów.

Brokowski zawodnik walki eliminacyjne wygrał w bardzo efektowny i widowiskowy sposób, kończąc swoje pojedynki przed regulaminowym czasem.

W walce półfinałowej pokonał na punkty ważącego 110 kg reprezentanta Polski. W finale Jakub spotkał się z Balintem Tornai z Węgier. Walka przebiegała jak na finał przystało. Grad ciosów z jednej i drugiej strony przez całe starcie. Jednak to reprezentant Węgier zachował więcej sił na końcówkę pojedynku, ostatecznie zwyciężając.

Warto wspomnieć, że rok temu w Sosnowcu Kuba również wywalczył srebrny medal w turnieju tej samej rangi.

- Zdobyć medal w Europie nie jest łatwo, jednak o wiele trudniej jest utrzymać wysoki poziom wyszkolenia i potwierdzać swoje umiejętności na matach tatami w kolejnych wydarzeniach sportowych o najwyższej randze - mówi Zbigniew Wójcicki, prezes Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Srebro Popławskiego w Pucharze Europy (fot. BKKK)