Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Pięć medali na ostatnim turnieju w 2015 (zdjęcia)

Ostatni ubiegłoroczny Ogólnopolski turniej karate Kyokushin we Włocławku, który odbył się 19 grudnia, w którym wystartowali zawodnicy OKKK  i pokazali się z bardzo dobrej strony. Wśród dziesiątki  podopiecznych sensei Radosława Grabowskiego i sensei Tomasza Marcjaniaka  dwoje debiutowało na zawodach.

Młodzicy Joanna Kowalewska i Piotr Zdunek co prawda nie zajęli medalowych miejsc  ale ich pierwszy start w zawodach można uznać za bardzo obiecujący. Niewiele, bo 0,3 punktu zabrakło Maciejowi Grabowskiemu aby zdobyć trzecie miejsce w kata. Aleksander Cydejko, Ewa Pasek i Wiktoria Pędzich mimo wygranych pierwszych walk  ulegli swoim przeciwnikom w kolejnych pojedynkach. Kategorie, w których startowali były licznie obsadzone przez wielu dobrych zawodników.

Filip Pasek zajął drugie miejsce  w kategorii ciężkiej chłopców 8-9 lat, Magda Baczewska wśród kadetek -45 kg, zajęła trzecie miejsce po wcześniej wygranych w bardzo dobrym stylu dwóch walkach. Bardzo dobry wynik osiągnęła Dominika Wojewódzka zajmując trzecie miejsce w kata i drugie miejsce w kumite wśród kadetek + 45 kg. Najlepsze miejsce wywalczył  Jan Bilwin. W kategorii kadetów -45 kg  wywalczył  pierwsze miejsce bezapelacyjnie pokonując wszystkich swoich przeciwników. OKKK przywiózł z tych zawodów  5 medali oraz wiele cennych doświadczeń.

Organizatorem zawodów był Włocławski Klub Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 241 zawodników z 18 klubów z centralnej i północnej Polski.