Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Osiem medali ostrowskich karateków (zdjęcia)

Podczas XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli osiem medali. Zabrakło jednak tych z najcenniejszego kruszcu. Najlepiej wypadli zawodnicy w kategorii kata.

Dominika Wojewódzka (młodzik) i Ewa Pasek (kadet) zajęły w swoich kategoriach drugie miejsca.

Bardzo dobry start miał Maciej Grabowski startując w kategorii juniorów, gdzie zajął trzecie miejsce. Daria Siwiak również zajęła trzecie miejsce w kategorii kata młodzików.

Spośród zawodników startujących w kumite dobry start zanotował Albert Żbik. W kategorii seniorów wywalczył srebrny medal. Młodziczki - Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska po bardzo dobrych walkach w eliminacjach dotarły do półfinału i tam musiały zadowolić się trzecimi miejscami. Podobnie Joanna Kowalewska w kategorii juniorek zajęła trzecie miejsce.

Michalina Chrobot wracająca do formy po prawie rocznym okresie bez startów w zawodach podjęła wyzwanie startu w najcięższej kategorii juniorek. Niestety po dogrywce przegrała z zawodniczką z Radzymina. Widać było, że zabrakło przygotowania kondycyjnego. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął drużynowo siódme miejsce.

Zawody zorganizował sensei Paweł Juszczyk i klub Bush. Sędzią głównym był sensei Tomasz Lenkiewicz. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 17 klubów Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Turniej odbył się w sobotę 20 lutego w Józefowie. W zawodach wystartowało 5 klubów z Warszawy, 2 kluby z Ostrołęki oraz z Otwocka, Radzymina, Zielonki, Józefowa, Broku, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Ciechanowa oraz oczywiście z Ostrowi Mazowieckiej.

Osiem medali ostrowskich karateków (fot. OKKK)