Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Dobre wyniki karateków w Piasecznie (zdjęcia)

W niedzielę 20 marca odbył się V Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin. W turnieju wzięła udział również duża drużyna z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Tym razem ostrowski klub w większości reprezentowali zawodnicy z mniejszym doświadczeniem  turniejowym, którzy pojechali do Piaseczna po naukę i nowe umiejętności.

Młodzi zawodnicy mimo, że nie stanęli na podium to piaseczyński sprawdzian mogą uznać za udany.

Wszyscy wygrali swoje pierwsze walki lub doprowadzili do dogrywki. Mimo przegranych kolejnych pojedynków to walki były wyrównane i tym bardziej wartościowe.

W zawodach wystartowało również kilku bardziej doświadczonych zawodników. Ewa Zarzycka zajęła 3 miejsce, Jan Bilwin uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu, a w kategorii dzieci młodszych Nicola Toczyska i Zuzanna Pasek zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce spotykając się w tej kategorii w finale.

Bardzo  skuteczny okazał się Igor Zająć, który w kategorii dzieci młodszych doszedł do finału i ostatecznie wywalczył drugie miejsce.

Z uwagi na bardzo dużą frekwencje i licznie obsadzone kategorie, turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Ewa Zarzycka, Wiktoria Pędzich, Zofia Niebrzegowska, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Aleksander Cydejko, Nicola Toczyska, Amelia Pełszyńska, Wiktor Pencak, Julia Parafińska, Jan Bilwin i Igor Zająć.

Zawody odbyły się z udziałem 392 zawodników z 32 klubów. Organizatorem był sensei Krzysztof Markowski - Bushi Team, a sędzią głównym shihan Jan Gruba. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął KSW Bushi, drugie Bushi Team, a trzecie Olsztyński KKK.

Podczas tych zawodów sensei Maria Jasko zdobywała szlify jako sędzia, a drużyną opiekował się sempai Albert Żbik.