Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: niebezpieczne tory przy ul. Wesołej

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Kilka dni temu jechałam do Starego Lubiejewo przez ulicę Wesołą. Jest tam niestrzeżony przejazd kolejowy. Gdy zatrzymałam się, a jest znak stop, to rosnące przy torach rośliny zupełnie zasłoniły widok na tory. Z lewej strony widać dobrze, z prawej nic.

Podejrzewam, że za zieleń przy torach powinny dbać Polskie Koleje Państwowe, ale może miasto by się też zainteresowało, zanim dojdzie do jakiejś tragedii.

Dodatkowo chciałabym zwrócić uwagę i poprosić poprzez portal OstrówMaz24, by policja częściej tam bywała. Samochody jeżdżące do Lubiejewa przez ul. Wesołą i Żale jeżdżą z bardzo dużą prędkością i nie zatrzymują się przed torami.

Odpowiada sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej:
Patrole wydziału ruchu drogowego pełnią służbę na drodze wojewódzkiej nr 677 w pobliżu przejazdu kolejowego z wykorzystaniem miernika prędkości. W przypadku zauważenia kierującego, który nie stosuje się do do znaku "stop" stosowane są represje.

Kierownictwo wydziału ruchu drogowego przeprowadzi kontrolę niestrzeżonego przejazdu kolejowego, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wnioski zostaną przesłane do zarządcy terenu.

Od redakcji:
Według naszych informacji pracownicy Polskich Kolei Państwowych zadbały o zasłaniającą przejazd kolejowy zieleń.

Zobacz zdjęcia:
Tory przy ul. Wesołej (04.06.2016)

{skrzynka-skarg}


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies