Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Pięć medali OKKK w Broku (zdjęcia)

Turniej karate kyokushin w Broku zgromadził po raz kolejny karateków z całej Polski. 150 zawodników z 17 klubów rywalizowało o miano tego najlepszego. Z ostrowskiego klubu wzięło udział 13 podopiecznych i pięcioro z nich stanęło na podium.

26102016karate_okkk1_26_10_16

Ostrów Mazowiecką reprezentowali: Anna Kuczyńska, Wiktoria Pędzich, Mateusz Mariański, Jakub Szyszkowski, Kacper Frączyk, Magda Baczewska, Jan Bilwin, Kacper Dzierżanowski, Dominika Wojewódzka, Mikołaj Próchenko, Filip Pasek, Zofia Perzan, Zuzanna Pasek.

Bardzo dobrze w brokowskim turnieju wypadli młodzicy. Magda Baczewska i Jan Bilwin w swoich kategoriach zajęli pierwsze miejsca. Dominika Wojewódzka w tej samej kategorii wiekowej uplasowała się na trzecim miejscu.

Kadetka Zofia Perzan zajęła drugie miejsce, a Zuzanna Pasek w kategorii dzieci wywalczyła trzecie miejsce.

- Turniej zgromadził wielu dobrych zawodników i zawodniczek. W tych okolicznościach mniej doświadczonym zawodnikom z naszego klubu trudno było przebić się do strefy medalowej, jednak wykazali się wzorową postawą walcząc ambitnie z najlepszymi zawodnikami z innych klubów. Dla nich najcenniejsze jest zdobyte w boju doświadczenie - mówi sensei Radosław Grabowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Opiekunem oraz sędzią podczas zawodów był sensei Tomasz Marcjaniak. Na macie sędziowała również sensei Maria Jasko.

Pięć medali OKKK w Broku (fot. archiwum klubu)