Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Szulęcki: Moim celem złoto Mistrzostw Europy (wideo)

Rafał Szulęcki to zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai prowadzonego przez sensei Zbigniewa Wójcickiego. To karateka, który od kilku lat osiąga bardzo dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. W plebiscycie Sportowiec Roku 2016 zajął szóstą lokatę.

szulecki_rafal

W 2016 roku reprezentant Broku świetnie spisał się w kluczowej imprezie, a mianowicie Pucharze Europy Juniorów w Lublinie. W zawodach wywalczył srebrny medal, udowadniając jak duży drzemie w nim potencjał.

Podopieczny sensei Zbigniewa Wójcickiego w minionym roku zapisał na swoim koncie wiele sukcesów w ogólnopolskich turniejach.

Srebrny medal 16-latek wywalczył także w turnieju w Józefowie. Rafał Szulęcki ambitnie walczył również w Mistrzostwach Europy w Warnie, ale w starciu o półfinał musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji. Podopieczny sensei Zbigniewa Wójcickiego na każdym kroku udowadnia, jak bardzo obiecującym jest zawodnikiem. Z pewnością w kolejnych sezonach usłyszymy o jego sukcesach jeszcze niejednokrotnie.

W głosowaniu czytelników w plebiscycie Sportowiec Roku 2016 w regionie zdobył 433 głosy i zajął szóstą lokatę. Myślami brokowski zawodnik jest już na kolejnej dużej imprezie we Francji.

- W tym roku planuję wystartować na Mistrzostwach Europy we Francji i wygrać w swojej kategorii - mówi Rafał Szulęcki. - W najbliższych miesiącach będę chciał również odnosić kolejne zwycięstwa. Chciałbym podziękować mojemu trenerowi, rodzinie oraz przyjaciołom, którzy mnie wspierają.