Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Jasko: Cieszy tytuł wielkiej mistrzyni (wideo)

Maria Jasko w ostatnich latach nie opuszcza podium Mistrzostw Polski. Na swoim koncie notowała również bardzo duże sukcesy w Mistrzostwach Europy i Pucharze Polski. Zawodniczka zwyciężyła także w prestiżowych Otwartych Mistrzostwach Ameryk.

maria_jasko1_02_03_17

Maria Jasko w 2016 roku reprezentowała Ostrowski Klubu Karate Kyokushinkai. W Mistrzostwach Europy Open w Lublinie wywalczyła brązowy medal, a w zawodach Pucharu Polski Seniorów nie miała sobie równych sięgając po złoty medal. Zawodniczka dostąpiła także zaszczytu startu w mistrzostwach świata w Japonii. Tokijska przygoda nie przyniosła medalu, ale walka z mistrzynią świata i Europy Ulianą Grebenschikovą pokazała, że jest zawodniczką z najwyższej światowej półki.

W 2016 roku została także mistrzynią makroregionu wschodniego, zdobyła srebrny medal w Wagowych Mistrzostwach Polski Seniorów, a także brąz Wagowych Mistrzostw Europy w Warnie. Dużym sukcesem zawodniczki był zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Ameryk.

- Jestem bardzo zadowolona ze startu w Otwartych Mistrzostwach Ameryk, gdzie udało mi się wygrać kategorię ciężką kobiet oraz tytuł wielkiej mistrzyni - mówiła Maria Jasko podczas gali Sportowiec Roku 2016 w regionie.