Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pozostałe


I Szachowe Mistrzostwa Powiatu. Dołącz do zawodów

Najlepsi szachiści w regionie już w najbliższy weekend zjadą do Lelisa, aby rywalizować w I Szachowych Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego. Zawody w Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach. Chcesz dołączyć?

Turniej jest otwarty i przeznaczony dla wszystkich chętnych umiejących grać w szachy. Patronat honorowy nad zawodami objął starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik.

W zawodach obowiązuje wpisowe 20 zł (seniorzy) i 15 zł (juniorzy do lat 16) przy zgłoszeniach do piątku 19 maja drogą internetową. Przy zgłoszeniu w dniu imprezy opłata jest wyższa o pięć złotych.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe dla trójki najlepszych szachistów mistrzostw w kwotach odpowiednio: 200 zł, 150 zł i 100 zł. Specjalną nagrodę otrzyma również najlepsza zawodniczka imprezy. Uczestnicy zmierzą się w kategorii open, do lat 16, do lat 12 i do lat 8. W każdej dla trójki zawodników przewidziana jest statuetka i nagroda rzeczowa.

Zawody zostaną przeprowadzone w tempie gry 15 minut + 5 sekund ruch na zawodnika na dystansie pięciu lub sześciu rund. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany po uzyskaniu wszystkich zgłoszeń. Początek rywalizacji w zawodach został zaplanowany na sobotę 20 maja na godz. 10.00. Weryfikacja uczestników nastąpi do godz. 9.45. Podsumowanie imprezy i wręczenie nagród zostało zaplanowane na godz. 15.00.

Dodatkowe informacje, regulamin zawodów oraz zapisy w kategorii open na stronie chessarbiter.com. Dołącz do zmagań w gronie dzieci. W zmaganiach wezmą udział także szachiści z Wąsewa, Małkini Górnej i Ostrowi Mazowieckiej.


Dodaj komentarz