Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pływanie


Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w pływaniu (zdjęcia)

Po raz szósty w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w pływaniu.

Zawody cieszą się wśród uczniów dużą popularnością.

Dla niektórych były to pierwsze w życiu zawody i pierwsze ich sukcesy. Byli też tacy uczniowie, którzy konsekwentnie rywalizują i poprawiają swoje rekordy życiowe i rekordy szkoły.

- Dzieci z klas młodszych rozwijają swoje umiejętności pływackie na basenie w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, dlatego miło jest obserwować ich zmagania i szybki postęp, często w bardzo krótkim czasie - mówi Marzena Świedzińska, nauczyciel wychowania fizycznego.

Podczas zawodów dzieci pokazały wyjątkowo dobra technikę pływania i większość z nich zdecydowała się na dużo trudniejszy styl pływacki, niż w latach ubiegłych.

Nauczyciele wychowania fizycznego i sędziowie zawodów z satysfakcją wyłaniali nowych liderów, nowe talenty oraz z uznaniem patrzyli na przełamywanie własnej bariery zawodnika, bo taki wyścig w wodzie, to sukces indywidualny każdego dziecka.

Mistrzostwa w pływaniu, powoli zapisują się w tradycję szkolną i gromadzą na trybunach ogromną publiczność. Koleżanki i koledzy, nauczyciele, rodzice i bliscy zawodników żywo reagowali, witając każdego na mecie gromkimi brawami. Na trybunach nie zabrakło pięknych plakatów z hasłami reklamującymi swojego kolegę czy koleżankę.

Sportowe zmagania zostały szybko podsumowane i najlepsi stanęli na podium. Pamiątkowy medal otrzymał każdy z uczestników. Gratulacje uczniom składał przewodniczący rady rodziców Bartosz Kublik.


Dodaj komentarz