Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Pokazy jeździeckie kawalerzystów (zdjęcia)

Jedną z atrakcji obchodzonego w sobotę Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego była parada z udziałem 21 kawalerzystów Szwadronu Kawalerii 10. Pułku Ułanów Litewskich z Białegostoku.

pokaz_ulani_20052017

Po przejściu ulicami miasta kawalerzyście zaprezentowali swoje umiejętności jeździeckie połączone z władaniem białą bronią.Na terenie przy miejskim stawie zebrały się tłumy, by podziwiać umiejętności dwudziestu jeden jeźdźców i ich koni. Obejrzeli pokaz musztry konnej, władania lancą i szablą. Najwięcej emocji wzbudziła u widzów dżygitówka, czyli woltyżerka kozacka, w czasie której poza sprawnością fizyczną jeźdźca i zwrotnością i wytrzymałością konia, podziwiać można było również idealne zgranie jeźdźca i konia.

Brawurowe ewolucje i dynamika pokazu wywoływały dużo emocji. Na najmłodszych czekała też niespodzianka. Po pokazie mogły spróbować swoich sił w siodle jeżdżąc na ułańskich koniach.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies