Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Kabarety


Dni Ostrowi 2017: Kabaret Jurki na ostrowskiej scenie (zdjęcia, wideo)

Gwiazdą piątkowych Dni Ostrowi był niewątpliwie zielonogórski kabaret Jurki. Artyści zaprezentowali swoje najnowsze skecze. Na jego program składały się poza skeczami, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Nie zabrakło też akcentów lokalnych.

jurki_2017

Członkowie kabaretu Ostrowianom zaprezentowali się w improwizowanych w trakcie występu skeczach.

- Bardzo mi się podobało. Jurki, to kabaret bardzo żywiołowy. Szczególnie dużo zamieszania robi pani Agnieszka zwana Marylką – podsumowała mieszkanka Ostrowi.

Kabaret Jurki powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Początkowo Jurki prezentowały kabaret form sierocych. Nurt sierocy charakteryzował się specyficznym wyglądem, egzaltowaną mową i „przepraszającym” zachowaniem – kłaniali się w środku skeczu po każdej silniejszej reakcji publiczności, emocje wyrażali poprzez sztuczną deklamację, a stroje dobierali sobie o dwa numery za małe. W ten właśnie sposób zaprezentowali się na PACE w 1996 roku. Zdobyli za ten występ I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę.

Nazwa Jurki pochodzi od jednego z pierwszych członków i lidera kabaretu – Jurka. Pierwsze kroki Jurki stawiały pod czujnym okiem Władysława Sikory. Obecny skład kabaretu Jurki: Agnieszka „Marylka” Litwin–Sobańska, Znany Wojtek Kamiński, Przemysław „Sasza” Żejmo i Marek Litwin.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Dni Ostrowi 2017: Kabaret Jurki na ostrowskiej scenie (zdjęcia, wideo)

1/20
2/20
3/20
4/20
5/20
6/20
7/20
8/20
9/20
10/20
11/20
12/20

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.