Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Spiszą historię ostrowskiej "Solidarności"

Działacze "Solidarności" spotkali się w ostrowskim ratuszu z doktorem Tadeuszem Ruzikowskim z Instytutu Pamięci Narodowej. Celem spotkania było zebranie informacji, które mają być zawarte w publikacji naukowej na temat dziejów ruchu niepodległościowego lat 80-tych na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic.

(Fot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej)

Zadanie jest realizowane w ramach projektu ostrowskiego stowarzyszenia "Ludzie z pasją", przy współpracy z samorządem miasta Ostrów Mazowiecka.

W spotkaniu uczestniczyli Elżbieta Pryzwan, Henryk Stelmaszczyk, Jan Brzózka, Wiesław Piórkowski, Mirosław Lipski, Andrzej Morawski, Bogdan Jamiołkowski oraz Zygmunt Klepacki.

- Działacze opowiedzieli o sytuacji jaka zastała ich po ogłoszeniu stanu wojennego, o swojej roli jaką odegrali w zakładach pracy, o przejściu do podziemnej działalności oraz zaangażowaniu w budowanie nowej rzeczywistości po obradach "okrągłego stołu" - informuje Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Osoby, które były zaangażowane w działalność na rzecz "NSZZ Solidarność" proszone są o kontakt z Dorotą Subdą pod numerem tel. 668-068-465.


Dodaj komentarz