Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pozostałe


Sportowe Rajdy Konne w Szarłacie (zdjęcia, wideo)

Druga edycja Sportowych Rajdów Konnych w Szarłacie cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników z całego regionu, a także najdalszych zakątków naszego kraju. Dla wielu z początkujących zawodników był to jeden z pierwszych ważnych sprawdzianów.

sportowa_jazda_konna_09_08_17

W zawodach przeprowadzono zarówno konkursy towarzyskie klasy LL 10.5 km i L 20 km oraz konkursy licencyjne rangi - klasy L 30.9 km, klasy P - 40.1 km oraz klasy N - 82.2 km.

Impreza sportowa została zorganizowana w Szarłacie przez właścicielkę stajni koni sportowych "Viritim" Agnieszkę Rybaczyk. Wydarzenie znalazło się w kalendarzu ogólnopolskich rajdów konnych Polskiego Związku Jeździeckiego.

- W zawodach najważniejsze jest odpowiednie rozplanowanie dystansu, dostosowanie umiejętności jazdy konnej i właściwego tempa na danym dystansie - podkreśla organizatorka imprezy Agnieszka Rybaczyk. - Bardzo dużą wagę przykładamy do badań weterynaryjnych w trakcie imprezy, aby nie nadwyrężyć zdrowia konia podczas zawodów. Przygotowanie zarówno zawodnika, jak i konia do kolejnych ważnych imprez to proces długotrwały.

Konie ze stajni w Szarłacie mają zaprezentować się wraz ze swoimi jeźdźcami podczas Mistrzostw Polski w 2019 roku. Będzie to impreza docelowa dla zawodników stajni "Viritim" w Szarłacie.


Dodaj komentarz