Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Dorota Socik oficjalnie dyrektorem muzeum Pileckich

Dorota Socik oficjalnie została dyrektorem Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. W środę 9 sierpnia burmistrz Jerzy Bauer powołał ją na to stanowisko.

(Fot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej)

Dyrektor ostrowskiego muzeum będzie pełniła tę funkcję do 31 sierpnia 2022 roku.

- Zarządzeniem z dnia 9 sierpnia 2017 roku, w uzgodnieniu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, burmistrz Jerzy Bauer powołał Dorotę Socik na stanowisko dyrektora Muzeum - Dom Rodziny Pileckich - informuje Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Szefowa ostrowskiego muzeum ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Historycznym o specjalizacji Historia Kultury.

Jest też absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Zajmowała się m.in. porządkowaniem szkolnego archiwum w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Przez kilka lat prowadziła własną działalność gospodarczą. Zajmowała się także realizacją projektu Ośrodek Dokumentowania Dziejów Ziemi Ostrowskiej i Północno-Wschodniego Mazowsza w ramach wydziału promocji miasta.

Od września ubiegłego roku Dorota Socik pełniła funkcję dyrektora ostrowskiego muzeum, od wczoraj jest już jego pełnoprawnym dyrektorem.


Dodaj komentarz