Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Bądź widoczny i bezpieczny na drodze

Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach przypomina wszystkim pieszych i rowerzystom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku.

odblaski_gmina_ostrow_12_08_17

(Fot. Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej)

- Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m - zaznacza Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej.

Ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, zmierzch to potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków w postaci kamizelek, zawieszek, opasek, toreb na zakupy, elementów odzieży i obuwia zwiększa bezpieczeństwo, poprawiając widoczność pieszych i rowerzystów i pozwala na bezpieczne wykonywanie manewrów takich jak wyprzedzanie czy omijanie.

- Pamiętajmy, że zachowując ostrożność dbamy o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego - dodają pracownicy ostrowskiego urzędu gminy.


Dodaj komentarz

Wasze opinie

Dawid   21:31, 13.08.2017
Gdzie można kupić takie kamizelki jak na zdjęciu?