Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Siatkówka

Polska przegrała z Serbią na Stadionie Narodowym

Siatkarze reprezentacji Polski tym razem nie byli wstanie pokonać świetnie dysponowanej reprezentacji Serbii i ulegli na otwarcie Mistrzostw Europy 0:3. Hymn odśpiewany przez ponad 60 tysięcy kibiców uskrzydlił Polaków, jednak to goście zdobyli komplet punktów.

siatkowka_narodowy_25_08_17

W pierwszym secie biało-czerwoni schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:5, jednak w kolejnych minutach meczu to Serbowie byli skuteczniejsi w każdym elemencie gry i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 25:22.

W drugiem secie podopieczni Ferdinando de Giorgi walczyli ambitnie do stanu 15:15, ale w kolejnych akcjach popełnili błędy tracąc cenne punkty i przegrywając partię ponownie 22:25. W trzecim secie długo prowadzili Serbowie, ale Polacy odrobili straty przy stanie 18:18. Niestety w kolejnych minutach meczu Srećko Lisinac utrudniał przyjęcie świetnymi zagrywkami. Ostatecznie Serbia wygrała 25:20.

W drugim spotkaniu grupy A Finlandia nie bez problemów pokonała Estonię 3:2 (25:21, 25:22, 25:27, 22:25, 15:9). W kolejnym meczu rozegranym w Gdańsku naszych siatkarzy czeka starcie z Finlandią. Mecz w sobotę 26 sierpnia został zaplanowany na godz. 20.30.

Polska - Serbia 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)
Polska: Konarski (10), Kurek (6), Lemański (4), Drzyzga (1), Kubiak (11), Wiśniewski (7), Zatorski (libero) oraz Łomacz, Kaczmarek (4), Buszek i Bieniek.