Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Siatkówka

Koniec marzeń o medalu polskich siatkarzy

Duże rozczarowanie przeżyli kibice siatkówki w Polsce. Reprezentacja prowadzona przez podopiecznych Ferdinando De Giorgiego przegrała w trzech setach ze Słowenią i zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w naszym kraju.

siatkowka_polska_31_08_17

W pierwszym secie biało-czerwoni przegrali 21:25. W drugiej partii podopieczni Ferdinando de Giorgiego ponownie przegrali 21:25. W trzecim secie przegraliśmy jeszcze wyżej 19:25 i to Słowenia cieszyła się z awansu do ćwierćfinału.

Barażowe mecze wygrali także siatkarze Bułgarii, Włoch i Czech. Z pewnością bardzo dużą niespodzianką jest odpadnięcie z mistrzostw reprezentacji Francji.

W ćwierćfinałowych meczach już w czwartkowe południe o godz. 17.30 Serbia zmierzy się z Bułgarią, a Niemcy z Czechami. W wieczornych starciach o godz. 20.30 Belgia zagra z Włochami, a Rosja ze Słowenią.

Polska - Słowenia 0:3 (21:25, 21:25,19:25)
Polska: Konarski (4), Kurek (3), Lemański (4), Drzyzga, Kubiak (5), Bieniek (6), Zatorski (libero) oraz Kaczmarek (9), Szalpuk (3), Wojtaszek (libero), Łomacz, Kochanowski (1), Wiśniewski i Buszek