Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Kolarstwo

Wielkie ściganie w Serafinie. Dołącz

Wyścig zostanie przeprowadzony w formie jazdy indywidualnej na czas na rowerach górskich MTB. Terenem zmagań kolarzy będą dukty leśne Nadleśnictwa Myszyniec i Leśnictwa Serafin. Miejsce startu i mety imprezy zostało usytuowane w urokliwym miejscu przy zbiorniku wodnym w miejscowości Serafin w gminie Łyse. To druga edycja zawodów rozgrywanych na tym terenie.

kolarstwo_sciganie_23_09_17

Wyzwaniem dla przedszkolaków będzie wyścig o "złoty dzwonek" na trasie o długości ok. 200 m. Dzieci ścigać się będą na trasie o długości 10 km, panie przystąpią do rywalizacji również na dystansie 10 km, a panowie będą mieli do pokonanie 20 km. Zawodnicy będą startować indywidualnie co 10 sekund, rywalizując o miejsce w poszczególnych kategoriach.

Na uczestników czeka kilkadziesiąt pucharów w różnych kategoriach wiekowych oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów imprezy. Na uczestników imprezy czekają również nagrody finansowe w kategorii open w gronie kobiet i mężczyzn, odpowiednio 300 zł, 200 zł i 100 zł.

Początek rywalizacji w zawodach w niedzielę 24 września na dystansie Mini został przewidziany na godz. 11.00. Start ostry wyścigów Midi i Maxi został zaplanowany na godz. 12.00. Dekorację i ogłoszenie wyników przewidziano na godz. 15.30.

W ubiegłym roku w zawodach triumfował Wiesław Podeszwa. Trasę o długości ponad 23 km wiodącą przez las pokonał w rewelacyjnym czasie 44 minut i 32 sekund, wyprzedzając Wiesława Gralę - 44:56 i Piotra Dudę - 45:07. Kto w tym sezonie okaże się najszybszym zawodnikiem na pięknej i malowniczej trasie w Serafinie?

Dołącz do uczestników kolarskiej imprez. To już ostatnia chwila, aby zgłosić swój akces do rywalizacji w tej niezwykle ciekawej rywalizacji. Zgłoszenie do zawodów na stronie elektronicznezapisy.pl.

Patronat medialny nad zawodami objął portal OstrowMaz24.