Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Kabarety


Piotr Bałtroczyk w Ostrowi Mazowieckiej. Wygraj bilety na "mężczyznę z kijowym peselem"

"Mężczyzna z kijowym peselem" z takim programem w Ostrowi Mazowieckiej wystąpi Piotr Bałtroczyk. Znany satyryk zaprezentuje się w naszym mieście w niedzielę 15 października w teatrze Scena Kotłownia o godz. 16.00.

piotr_baltroczyk_27_09_17

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od "Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny".

I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: "Dobry wieczór Państwu", jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ), i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo kiepskiego peselu, który ich łączy. Z BE jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz, "słowa sypią się jak gówno z barana". BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg bądź lekturę, czy gitarę.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, i na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.

Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne i bałwochwalczy do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. I to wszystko jest inspiracją. I tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei.

Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w biurze usług turystycznych "Flamingo" przy ul. Kilińskiego 2/9 w Ostrowi Mazowieckiej i na stronie biletyna.pl.

Konkurs:
Dla naszych czytelników mamy dwa bilety. W konkursie wygra jedna osoba, która otrzyma dwa bilety. Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Aby mieć szansę wygrania biletów na występ Piotra Bałtroczyka należy polubić nasz profil na Facebooku i udostępnić informację o konkursie na swojej tablicy. Udostępniony post z największą ilością polubień wygrywa.

Rozstrzygnięcie konkursu w piątek 13 października o godz. 12.00.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.