Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Kolarstwo


Pierwszy sezon w gronie zawodowców Adriana Kucharka

Adrian swój pierwszy rok w kategorii elita-senior spędził w zawodowej grupie kolarskiej Domin Sport z Włoszczowej.

kucharek_pb_11102017

(fot. Zbigniew Świderski)

Ten rok przyniósł mu wiele nowych doświadczeń oraz zanotował duży progres. Jego ekipa wygrała w Polsce wiele ważnych wyścigów międzynarodowych, a jak wiemy kolarstwo to sport drużynowy i bardzo się do tych zwycięstw przyczynił. Zajął również dobre dwunaste miejsce w Mistrzostwach Polski choć do ostatnich kilometrów był w grze o zwycięstwo, uciekając z bardzo doświadczonymi zawodowcami, którzy wcześniej startowali w prestiżowym Tour de Pologne.

- W tym wyścigu byłem w dwunastce i później pięcioosobowej ucieczce niemal od samego startu i przez ponad 130 km uciekałem z najlepszymi zawodnikami z kraju - mówi Adrian Kucharek. - Dużo mnie to kosztowało i na ostatnich ośmiu kilometrach organizm totalnie odmówił posłuszeństwa i odpadłem z grupki medalowej. Szkoda, bo była to szansa na wielki wynik ale z drugiej strony cieszę się, że po tylu latach dotarłem do czołówki zawodników w Polsce i mam apetyt na więcej.

Adrian Kucharek cieszy się z faktu, że może realizować swoją pasję do kolarstwa.
- Jazda w Domin Sport to ogromne wyróżnienie dla mnie - mówi Adrian Kucharek. - Niewielu zawodników w Polsce dostaje zawodowe kontrakty w grupach kolarskich. Miejsc jest bardzo mało i wielu zawodników musi przedwcześnie kończyć z kolarstwem. Nasza ekipa z tak silnym składem, w każdym wyścigu walczyła o zwycięstwo, a to motywuje do codziennej ciężkiej pracy. Przy tak doświadczonych i klasowych kolarzach wiele się nauczyłem, a praca na rzecz liderów to sama przyjemność kiedy oni wygrywają. Cieszę się, że przy tak mocnym składzie, ja również miałem szanse walczyć o wyniki na swoje konto. Ekipa we mnie wierzy i świetnie się w niej rozwijam. Bez pomocy firm z naszego regionu nie byłbym w stanie tego osiągnąć dlatego też bardzo dziękuje firmie ZPK Szumowo oraz Skłodowski Spółka Jawna z Zarąb Kościelnych za wsparcie w tym roku.


Dodaj komentarz