Sokół postawił trudne warunki liderowi z Łodzi

Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka w spotkaniu dwunastej kolejki rozgrywek II ligi w grupie B ulegli ŁKS AZS UŁ SG Łódź 90:103. Pomimo porażki podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela mogą być zadowoleni ze swojej gry.

sokol_mecz_17_10_17

Najskuteczniejszym graczem Sokoła był Piotr Barszcz, który zdobył 29 punktów.

Sokół w wyjazdowym starciu prowadził wyrównany bój z rywalami z Łodzi. W pierwszej kwarcie podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela ulegli 27:16, w kolejnej 30:21. W trzeciej odsłonie meczu sprawili niespodziankę wygrywając 10 punktami 27:17 i wynik w ostatniej kwarcie wciąż był otwarty.

W czwartej kwarcie Sokół nie potrafił jednak ponownie zagrać skutecznej od rywali przegrywając 29:26 i w całym spotkaniu uległ różnicą trzynastu punktów.

Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Sokoła został Piotr Barszcz, który zdobył 29 punktów. Po jedenastu rozegranych spotkaniach 35-letni skrzydłowy ma na swoim koncie 187 punktów, co daje 17-puntkową średnią na mecz.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe z AZS UJK Kielce. Mecz został zaplanowany na sobotę 9 grudnia na godz. 18.00. Ponownie w hali przy ulicy Trębickiego podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela obejrzymy w sobotę 16 grudnia o godz. 18.00. Rywalem będzie KS Rosa-Sport Radom.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Sokół Ostrów Mazowiecka 103:90 (27:16, 30:21, 17:27, 29:26)

Sokół: Barszcz 29 pkt, Słoniewski 14 pkt, Grudziński 12 pkt, Ryfa 12 pkt, Przygucki 11 pkt, Jaworski 10 pkt, Zadroga 2 pkt oraz Skarpetowski, Moch i Jurkiewicz.