Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Konferencja nt. Wojsk Obrony Terytorialnej w ostrowskim Ratuszu (zdjęcia, wideo)

W poniedziałek o godzinie 10.00 rozpoczęło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Wyszkowa na temat Wojsk Obrony Terytorialnej które zaczęły funkcjonować w ubiegłym roku.

Na spotkanie do ostrowskiego ratusza przyszło około 40 zainteresowanych wstąpieniem w szeregi WOT, konferencje otworzył burmistrz miasta Jerzy Bauer.

- Samorząd jest zainteresowany tą sprawą z dwóch zasadniczych powodów, po pierwsze bezpieczeństwo państwa to jest nasze wspólne bezpieczeństwo i druga spawa to powołanie batalionu w Komorowie.

Major Agnieszka Krystman Szef Wydziału Rekrutacji WKU Wyszków - przedstawiła krótko na początku spotkania jak będzie wyglądał przebieg konferencji, zachęcając jednocześnie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

Nie tylko mężczyźni ale również kobiety pojawiły się na spotkaniu dotyczącym służby w Wojsku Polskim, Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, wg. założeń mają stanowić uzupełnienie potencjału obronnego Polski.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies