Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Konferencja nt. Wojsk Obrony Terytorialnej w ostrowskim Ratuszu (zdjęcia, wideo)

W poniedziałek o godzinie 10.00 rozpoczęło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Wyszkowa na temat Wojsk Obrony Terytorialnej które zaczęły funkcjonować w ubiegłym roku.

Na spotkanie do ostrowskiego ratusza przyszło około 40 zainteresowanych wstąpieniem w szeregi WOT, konferencje otworzył burmistrz miasta Jerzy Bauer.

- Samorząd jest zainteresowany tą sprawą z dwóch zasadniczych powodów, po pierwsze bezpieczeństwo państwa to jest nasze wspólne bezpieczeństwo i druga spawa to powołanie batalionu w Komorowie.

Major Agnieszka Krystman Szef Wydziału Rekrutacji WKU Wyszków - przedstawiła krótko na początku spotkania jak będzie wyglądał przebieg konferencji, zachęcając jednocześnie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

Nie tylko mężczyźni ale również kobiety pojawiły się na spotkaniu dotyczącym służby w Wojsku Polskim, Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, wg. założeń mają stanowić uzupełnienie potencjału obronnego Polski.


Dodaj komentarz

Wasze opinie

zuraw   12:45, 10.01.2018
To już chyba nie aktualny temat.

Waldemar   18:53, 10.01.2018
To jest chory pomysł na wyciąganie pieniędzy z budżetu państwa. Zamiast inwestować w armię chcieli bawić się w partyzantkę. Piąty rodzaj sił zbrojnych. Szkoda słów. Lepiej to rozwiązać i zapomnieć. Antoniego zresztą już wysadzili z fotela.