Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Edukacja


Trwa nabór zgłoszeń do projektu Kulturalni Edukatorzy

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do aplikowania w konkursie na współrealizację projektów z zakresu edukacji kulturowej. Zwycięzcy otrzymają do 10 tys. zł dofinansowania, konsultacje ekspertów oraz udział w trzydniowym szkoleniu i konferencji.

warsztaty_kulturalni_edukatorzy_11_02_18

(Fot. archiwum organizatora)

Realizacja projektu może się rozpocząć nie wcześniej niż 19 marca 2018 r. i musi zakończyć się do 31 sierpnia 2018 r. złożeniem raportu merytorycznego i finansowego z realizowanego projektu.

Kto może startować w konkursie?
- Konkurs adresowany jest do partnerstw osób związanych zawodowo z sektorem oświaty oraz sektorem kultury w województwie mazowieckim. Do udziału w konkursie zapraszamy partnerstwa: osób fizycznych, osoby fizycznej i instytucji(także NGO)/organizacji, dwóch instytucji/organizacji, tzn. co najmniej jeden przedstawiciel sektora oświaty i co najmniej jeden przedstawiciel sektora kultury razem, na przykład: nauczyciel i animator kultury - informuje Magdalena Denko z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Projekt zakłada również obowiązkowy udział w:
- trzydniowym szkoleniu, które odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r. w okolicach Warszawy, szkolenie dotyczyć będzie metod pracy projektowej, wzmacniania współpracy i angażowania odbiorców,
- konsultacji z ekspertem 9 lub 10 marca 2018 r. w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7,
- konferencji podsumowującej projekt Kulturalni Edukatorzy - mazowiecka sieć edukacji i kultury w październiku 2018 r. w Warszawie, podczas której zwycięzcy konkursu zaprezentują swoje działania, ale także w szkoleniu z wystąpień publicznych w październiku 2018 r. (termin szkolenia zostanie uzgodniony ze zwycięskimi partnerstwami).

Nagrodą w konkursie jest współrealizacja, razem z Mazowieckim Instytutem Kultury, projektu z zakresu szeroko rozumianej edukacji kulturowej, adresowanego do dzieci i młodzieży. W wyniku konkursu zostanie wyłonionych osiem zwycięskich partnerstw.

Wnioski można składać do niedzieli 25 lutego br.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz dostępny na stronie Kulturalni Edukatorzy.


Dodaj komentarz