Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Ciekawa lekcja historii w "jedynce" (zdjęcia)

Grupa artystyczna "Rekonstrukto" w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wystąpiła przed uczniami z pokazem historycznym "Ku niepodległej", opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

pokaz_historyczny1_sp1_12_02_18

(Fot. archiwum szkoły)

Była to wesoła lekcja historii, upamiętniająca dążenia niepodległościowe znajdujących się w trudnej sytuacji Polaków pod zaborami, przedstawiająca stroje z różnych epok.

Uczniowie zobaczyli szwoleżerów, powstańców, kosynierów, oficera I brygady Legionów Polskich oraz ich ekwipunek i uzbrojenie.

Grupa artystyczna przeprowadziła słuchaczy przez powstania narodowe: kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, I wojnę światową, szczególnie uwydatniając legendę marszałka Józefa Piłsudskiego. Prowadzący ukazali patriotyzm i zachęcili uczniów do nauki historii Polski.

Pokaz historyczny w murach ostrowskiej placówki odbył się w piątek 9 lutego.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies