Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Dzielnicowy z dziećmi o numerach alarmowych

W niedzielę 11 lutego obchodzono Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji uczniów szkoły w Trynosach-Osiedle (gm. Wąsewo) odwiedził dzielnicowy aspirant Marek Kaczmarczyk.

kreci_mnie_bezpieczenstwo_trynosy_13_02_18

(Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej)

Spotkanie z dziećmi zorganizowano w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

- Policjant rozmawiał z uczniami o numerach alarmowych, przypomniał kiedy należy z nich korzystać. Przestrzegał przed wykorzystywaniem numerów alarmowych do żartów, które kończą się poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Funkcjonariusz omówił z dziećmi jakie informacje należy podać, gdy potrzebna będzie pomoc policji lub innych służb. Policjant wyjaśnił również na czym polega blokowanie numeru alarmowego i dlaczego nie należy wykorzystywać go do innych sytuacji niż zagrożenie życia i zdrowia ludzi - informuje st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski i zawieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies