Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata

Igrzyska w Pjongczangu przeszły do historii. Klasyfikacja medalowa (wideo)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu przeszły do historii. Ceremonię zamknięcia tradycyjnie już zwieńczył pokaz sztucznych ogni. W trakcie ceremonii organizatorzy igrzysk przekazali olimpijską flagę przedstawicielom Pekinu. Stolica Chin zorganizuje kolejne zimowe igrzyska w 2022 roku.

pjongczang_zakonczenie_26_02_18

Pod względem zdobytych medali Pjongczang to trzecie najlepsze zimowe igrzyska w historii polskich startów.

Klasyfikację medalową wygrała Norwegia, która wyprzedziła Niemcy ilością zdobytych medali - oba narody zakończyły igrzyska z 14 medalami z najcenniejszego kruszcu.

Najlepszymi olimpijczykami zostali Johannes Hoesflot Klaebo (biegi narciarskie) i Martin Fourcade (biathlon), którzy zdobyli po trzy złote medale.

Dla Polski medale zdobyli skoczkowie narciarscy - złoto indywidualnie Kamil Stoch i w brąz drużynie (Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch). Nasza kadra narodowa zajęła ostatecznie w klasyfikacji medalowej 20 pozycję.