Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata

Deklasacja Kamila Stocha w fińskim Lahti! (wideo)

Kamil Stoch pewnie wygrał niedzielny konkurs indywidualny w fińskim Lahti. Polski skoczek zdeklasował rywali już w pierwszej serii po skoku na 132 metr. W drugiej próbie zawodnik z Zębu skoczył 134 metry, najdalej w całym konkursie, i przypieczętował bezapelacyjny triumf.

kamil_stoch_05_03_18

Oprócz złotego medalisty olimpijskiego z Pjongczangu na podium znaleźli się także Niemiec Markus Eisenbichler i Austriak Stefan Kraft, którzy poprawili swoje lokaty po skokach w drugiej serii.

Eisenbichler do Stocha stracił aż 28,2 punktu. Wysokie czwarte miejsce w Lahti zajął Dawid Kubacki. Czternasty był Maciej Kot, szesnasty Piotr Żyła, siedemnasty Stefan Hula. Na 26. miejscu uplasował się Jakub Wolny.

Kamil Stoch pewnie zmierza po drugą w karierze kryształową kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. W klasyfikacji generalnej ma już przewagę 127 punktów nad drugim Richardem Freitagiem, który w Lahti był dopiero piętnasty.

źródło: x-news.pl