Opublikowano

I Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii. Chcesz wziąć udział?

Po raz pierwszy w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się dyktando dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego. W rywalizacji o tytuł M

Po raz pierwszy w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się dyktando dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego. W rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii rywalizować będą w trzech kategoriach - uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz osoby dorosłe. Zgłoś się już dziś!

Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiego w Ostrowi Mazowieckiej. Honorowym patronatem dyktando objął burmistrz Jerzy Bauer. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal OstrowMaz24.pl.

Uczestników ze szkół podstawowych i średnich zgłaszają nauczyciele z poszczególnych placówek. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie dziesięciu uczniów. Osoby dorosłe zgłaszają się indywidualnie.

Zapoznaj się z regulaminem (strona 1, strona 2) i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Celem dyktanda jest uczczenie rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, promocja języka ojczystego i sprawdzenie znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej.

I Ostrowskie Dyktando odbędzie się w czwartek 15 marca w sali konferencyjnej ratusza miejskiego. Jako pierwsi do testu przystąpią uczniowie szkół podstawowych (godz. 11.00), następnie uczniowie szkół średnich (godz. 12.00) i na koniec osoby dorosłe (godz. 17.00).

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz