Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Sesja rady powiatu z kwiatami w tle (zdjęcia, wideo)

Radni powiatowi po raz trzydziesty zasiedli do obrad w tej kadencji. Obrady rozpoczęto nietypowo - od życzeń dla wszystkich pań z okazji odbywającego się Dnia Kobiet. Rajcy wręczyli płci pięknej symboliczną różę.

starosta_sesja_11_03_18

Po miłym akcencie wstępnym, radni przystąpili do przygotowanych punktów obrad.

Wiceprzewodniczący rady Krzysztof Listwon poruszył sprawę jaka miała miejsce na jednej z ostatnich sesji rady miasta, gdzie zastąpiono przewodniczącego i wiceprzewodniczącego na radnych z byłego komitetu wyborczego starosty ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego.

- Uważam, panie starosto, że działanie miejskich radnych odbyło się za pańską wiedzą, a kto wie czy nie za przyzwoleniem. Chciałbym zaapelować, żeby takie rzeczy nie zdarzały się - mówił wiceprzewodniczący Krzysztof Listwon.

Jak zaznaczył w odpowiedzi starosta Zbigniew Kamiński, żeby odwołać przewodniczącego musiała być większość, czyli powyżej 50 procent.

- Chyba nikt nie podejrzewa o to, że nawiązałem kontakt m.in. z panem Władysławem Krzyżanowskim, żeby tego dokonać - odpowiedział starosta ostrowski.

Ponadto podczas sesji padały pytania dotyczące infrastruktury drogowej, spraw związanych z oświatą oraz służbą zdrowia. Odpowiedzi w poszczególnych sprawach udzielali starosta ostrowski Zbigniew Kamiński, dyrektor ostrowskiego szpitala Elżbieta Malec oraz Waldemar Piórkowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Radni podczas obrad przyjęli wszystkie uchwały jakiego były zaplanowane na ten dzień. Porządek obrad został opublikowany w artykule "W czwartek sesja rady powiatu".

XXX sesja rady powiatu odbyła się w czwartek 8 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies