Sokół przegrał pierwsze starcie o utrzymanie (zdjęcia, wideo)

Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka przegrali pierwsze spotkanie o utrzymanie w rozgrywkach II ligi z Legią II Warszawa 74:87. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nękani urazami i chorobami tylko do przerwy potrafili skutecznie rywalizować z niżej notowanym zespołem ze stolicy.

sokol_legia1_22_03_18

Pierwszą kwartę wygrali 27:21, drugą 28:24 i do przerwy prowadzili różnicą dziesięciu punktów. Niestety po zmianie stron w hali przy ulicy Trębickiego do głosu doszli młodsi koszykarze z Warszawy.

W trzeciej kwarcie wygrali nieznacznie 14:12, ale w ostatniej odsłonie meczu byli zespołem zdecydowanie skuteczniejszym i odnieśli zwycięstwo 28:7. W efekcie w całym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 87:74 i wykonali ważny krok w kierunku utrzymania w obecnym sezonie II ligi.

Drużynę gości do zwycięstwa poprowadził Michał Kucharski, który wywalczył 25 punktów. W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był tym razem Przemysław Słoniewski - zdobywca 20 punktów. Kolejne spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe w sobotę 24 marca o godz. 15.00 na terenie rywala.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Legia II Warszawa 74:87 (27:21, 28:24, 12:14, 7:28)

Sokół: Słoniewski 20 pkt, Przygucki 11 pkt, Jurkiewicz 10 pkt, Moch 10 pkt, Barszcz 7 pkt, Ryfa 6 pkt, Jaworski 5 pkt, Zadroga 5 pkt i Stopel.

Legia: Kucharski 25 pkt, Aderek 17 pkt, Kędel 11 pkt, Skowroński 10 pkt, Sadowski 7 pkt, Szpryka 7 pkt, Niemyjski 6 pkt, Sekiguchi 3 pkt i Drewniak 1 pkt.